Enex Global Executive Search

Enex Global Executive Search

Best Talent er en del af det internationale netværk, Enex Global Executive Search Network, Netværket består af mere end 125 konsulenter og er repræsenteret i mere end 40 lande.

Enex-gruppens medlemmer er højt respekterede i de enkelte lande og qua vore fælles kompetencer, udgør vi et af de mest powerfulde Search netværk Worldwide.

For eksempel er Enex udover Europa repræsenteret i Kina, øvrige Asien, Indien, Australien, Sydamerika, Nordamerika samt Sydafrika.

Enex Offices

Austria , CE Europe & Turkey
HILL International
Contact: Gerhard Wittmann
E-mail: office@hillinternational.com
Italy
Studio Base
Contact: Leonello Castagnetti
E-mail: castagnetti@studiobase.eu
China & HK
Brentwood International
Contact: Iris Woo
E-mail: iriswoo@brentwood-co.com
Denmark
Best Talent
Contact: Helle Jørnung
E-mail: info@besttalent.dk
Netherlands
Vis Recruitment
Contact: Cees Vis
E-mail: info@visrecruitment.nl
Benelux
Vis Recruitment
Contact: Rob Klerkx
E-mail:
France
CNPG Conseils RH
Contact : Bertram Durand
E-mail: durand@cnpgconseils.com
Spain
Macaya Consulting
Contact: Ignacio Macaya
E-mail: imacaya@macayaconsulting.com
Germany
Division One 
Contact: Marion Plocher 
E-mail:
Singapore & Malaysia
Jon Davidson Group
Contact: Sonny Yuen
E-mail: s.yuen@jondavidsongroup.com
USA & Canada
Z1 Solutions
Contact: Jim Zasowski
E-mail: jpzasowski@z1solutions.com
Spain
Macaya consulting & Executive Search
Contact: Jorge Barbat
E-mail: imacaya@macayaconsulting.com
Latin America
Headseekers 
Contact: Aura Mione 
E-mail:
England
Tyzack Partners
contact: Mark Iliffe
E-Mail: mark.iliffe@tyzackpartners.com